Pirmizrāde : trešdien 17. maijs

KoncertsA-12

Mumford & Sons LIVE from South Africa

Mumford & Sons LIVE from South Africa

Vērtējums: A-12
Kategorija: Koncerts
Ilgums: 1 stunda 33 minūšu

Filma angļu valodā, bez subtitriem.

Filma Dust And Thunder dokumentē populārās britu grupas tikšanos ar valsti, kas ir ārkārtīgi priecīga, ka var uzņemt grupu apbrīnojami skaistās un neskartās Pretorijas apkārtnē. Grupa nekad iepriekš nav bijusi Dienvidāfrikā un sākumā plānoja izziņot dažus nelielus koncertus sadarbībā ar Gentlemen of the Road. Tomēr, kad izpārdotas bija jau 85 000 biļetes, grupas koncertturneja izvērtās daudz aizraujošāka nekā plānots. Vienas nakts laikā tā kļuva par fenomenu un visi ķērās pie darba, lai sagatavotu norises vietu sajūsminātajiem klausītājiem. Dust And Thunder parāda grupas īpašo saikni ar saviem faniem.

Mumford & Sons: „Tas ir viens no brīnišķīgākajiem koncertiem, ko esam snieguši Wilder Mind turnejas laikā. Pirms tam dažas dienas pavadījām studijā Johannesburgā kopā ar Baaba Maal, The Very Best un Beatenberg, tāpēc vienkārši nevarējām neatskaņot dažas dziesmas, ko nupat bijām ierakstījuši.

„Mēs pirmo reizi koncertējām Dienvidāfrikā un bijām pārsteigti par tādu sagaidīšanu. Šis koncerts iemūžina fantastisku mirkli mūsu grupas ceļojumā. Ceļojumā, kuru uzsākām ar vēlmi iepazīt pasauli un attiecības mūziķu aprindās, kas rada sajūtu, cik pasaule tomēr ir maza.”

Dienvidāfrikā grupa pavadīja divas diennaktis, sacerot un ierakstot pilnīgi jaunas kompozīcijas kopdarbā ar dažiem tuviem draugiem no mūziķu aprindām – Baaba Maal, Mamadou Sarr, The Very Best un Beatenberg (ieraksti vēlāk tika iekļauti viņu Johannesburgas mini albumā, kas visā pasaulē tiks izlaists jūnijā) – dažas dziesmas ir atskaņotas arī tiešraides koncertfilmā kopā ar šiem draugiem, kā arī dziesmas no viņu jaunākā albuma Wilder Mind un, protams, mīļākās dziesmas no iepriekšējiem albumiem.

Filmas režisējis godalgotais britu režisors Diks Kerutersa, kura slavenākie darbi veidoti kopdarbā ar The Rolling Stones, Led Zeppelin un Oasis (koncertfilma There & Then divreiz nominēta BAFTA balvai) un ierindo viņu starp pasaules labākajiem dokumentālo filmu kinooperatoriem. Filma Dust And Thunder ir aizraujoša koncertfilma, kur, iespējama, ir grupas Mumford & Sons’ labākā snieguma atspoguļojums.