Pirmizrāde : ceturtdien 28. septembris

OperaU

Karaliskā opera: Burvju flauta

The Royal Opera: The Magic Flute

Vērtējums: U
Kategorija: Opera
Ilgums: 3 stundu 10 minūšu

Dzied vācu valodā ar titriem angļu valodā, bez latviešu un krievu subtitriem.

Džūlija Džonsa (Julia Jones) diriģē Karaliskās Operas maģiskās Mocarta “Burvju Flautas” iestudējumu ar brīnišķīgu sastāvu, tostarp Roderiku Viljamsu (Roderick Williams) Papageno lomās.

Mocarta slavenā opera “Burvju flauta” valdzinoši atdzīvojas Deivida Makvikara (David McVicar) iestudējumā ar skaistu scenogrāfiju, ko veidojis Džons Makfarlans (John Macfarlane).

Princis Tamino apsola Nakts karalienei, ka izglābs viņas meitu Paminu no ļaunā burvja Zarastro. Viņš dodas atbrīvot Paminu kopā ar putnu ķērāju Papageno, – bet viss nav tā kā izskatās …

Deivida Makvikara klasiskais iestudējums parāda gan Mocarta darba nopietnību, gan komēdijas pusi. Skatītāji tiek aizvesti fantastiskā pasaulē, kur mīt dejojoši dzīvnieki, lidojošas mašīnas un satriecoši zvaigžņotas debesis. Scenogrāfija sniedz krāšņu atskatu Mocarta kaleidoskopiskajā partitūrā, sākot no Nakts karalienes ugunīgās koloratūras līdz pat Tamino un Paminas liriskajam mīlas duetam un Papageno spēcīgajām ārijām, kas atgādina tautas dziesmas.

“Burvju flauta” ir ne tikai komēdija, bet arī Mocarta dziļo garīgo uzskatu izpausme: šīs apburošas pasakas centrā ir apgaismības jautājumi, gudrības un šķīstuma meklējumi. “Burvju flauta” uzreiz iekaroja popularitāti skatītāju vidū un Mocarta šķietamais konkurents Saljēri raksturoja to kā operone – lielisku operu.