Pirmizrāde : ceturtdien 12. oktobris

OperaU

Karaliskā opera: Bohēma

The Royal Opera: La Bohème

Vērtējums: U
Kategorija: Opera
Ilgums: 2 stundu 35 minūšu

Dzied itāļu valodā ar titriem angļu valodā, bez latviešu un krievu subtitriem.

Pučīni kaislīgo operu diriģē Antonio Pappano (Antonio Pappano); Ričarda Džonsa (Richard Jones) jauniestudējumā lomās ir izcilas, jaunas zvaigznes, tostarp Nikola Kāra (Nicole Car), Maikls Fabiano (Michael Fabiano) un Mariušs Kvicins (Mariusz Kwiecień).

Kad nabadzīgais dzejnieks Rūdolfs sastop šuvēju Mimī, viņi uzreiz iemīlas. Bet viņu laime tiek apdraudēta brīdī, kad Rūdolfs uzzina, ka Mimī ir nāvējoši slima.

Slavenais režisors Ričards Džonss (Richard Jones) (“Boriss Godunovs”, “Triptihs”) izveidojis jaunu Pučīni operas “Bohēma” iestudējumu. Neatvairāma savā asprātīgajā, kaislīgajā komēdijas un traģēdijas apvienojumā, opera koncentrējas uz jauno mākslinieku nabadzīgo dzīvi, 19. gadsimta galvaspilsētas, Parīzes bohēmiskajos kvartālos. Džonss parāda precīzu skatījumu uz šo īpaši mīlēto klasiku, vizualizējot to Stjuarta Lainga (Stewart Laing) satriecošā, stilizētā 19. gadsimta 50. gadu vidē.

Pučīni romantiski attēlo bohēmisko Parīzi ar neaizmirstamu mūziku un mīlas stāstu, kas aizsācies vienkāršā ikdienā, apburot skatītājus visā pasaulē un padarot “Bohēmu” par vienu no visu laiku iemīļotākajām operām. Pirmo reizi tā tika rādīta Koventgārdena operā 1897. gadā un kopš tā laika demonstrēta vairāk nekā piecsimt iestudējumos.